ליווי עד לקבלת התפקיד המבוקש

ומה הלאה? האם התפקיד שלך? האם יבחרו בך? תמיד יש מתחרים..
אז איך אפשר לקדם את עצמי? איך להצליח להחזיק מעמד עד שזוכים בתפקיד המיוחל?  

שאלות ודאגות רבות עולות תוך תהליך החיפוש, כאלו שצצות לאור הראיונות, האירועים וההזדמנויות שקורים לך בזמן אמת בדרך.. המראיין אמר לי שאני over qualified לתפקיד .. המראיין אמר שחיפש נסיון קצת אחר.. מה זה אומר? האם ימשיכו איתי? אמרו לי שתוך שבוע ייצרו איתי קשר אבל הם לא.. לצלצל אליהם? מישהו שם עבד איתי פעם, האם כדאי לי לפנות אליו? הבטיחו שנפתחת משרה מתאימה בשבילי ונראה ששכחו אותי, זה בסדר לנדנד להם?
האם לסמוך על הבוס הקודם שלי כממליץ? אז את מי לתת? ואיך אני אדע בטוח מה הוא יגיד עלי... שלחו אותי שוב למבדקים, האם לגשת? לדעתך קבלתי הצעה טובה? הם בטח יציעו לי הצעה נמוכה מדי, האם להכנס אתם בכלל למשא ומתן? מה את אומרת, לקחת או לדחות?

נכון, למצוא תפקיד טוב ומתאים זה לא קל, במיוחד בתקופה שבין לבין, ומה עם ההכנסה.. והתדמית.. האם נכון להתפשר, ואם להתפשר אז על מה להתפשר, ומתי..? תהליך החיפוש הוא פעמים רבות סיזיפי, ארוך מדי, רצוף מהמורות, מערער את הבטחון..
אני מזמינה אותך לליווי אישי צמוד במהלך כל תקופת החיפוש. אהיה לצידך כדי להקשיב, לגבות, לתמוך, להעצים, להתחבט ביחד ולמצוא את התשובות הנכונות לשאלות. כדי ליישם בעקביות את הנלמד, כדי להמשיך ולהתמיד מול כל האתגרים עד להשגת המטרה המדוייקת עבורך כדאי שאהיה שם בשבילך, אדלג אתך באלגנטיות מעל המכשולים שבדרך. כסוכנת אישית שלך אני מביאה שנים רבות של ניסיון שפועלות לטובתך. נתקלת בבעיה? וודאי נתקלתי בה פעמים רבות, כמלווה מועמדים לעבודה, כמוך, ומהצד השני, כחברה המעסיקה, בעבודתי כמנהלת משאבי אנוש בהייטק שגייסה עשרות, ואפילו מאות מועמדים לארגון שלה.. שניהלה תהליכי גיוס ומשא ומתן בדיוק מול מועמדים כמוך.. חשוב שבעת הזו יהיה לידך מישהו מקצועי אשר ינתח אובייקטיבית את המצב, יחזיר אותך לפעולה, ויעזור לך לראות גם את הדרך וגם את המטרה.  
מתלבט בקשר לפעולה או לתגובה המתאימה? סביר להניח שהייתי שם, שראיתי מקרים כאלו ושסייעתי לרבים בהתלבטות דומה.. וגם לכם, מנהלים בכירים, אוכל לסייע בתקופה הקשה בה נשמטת הקרקע מתחת לרגליכם ועדיין כולם מצפים שתסתדרו מהר... כן, גם בשבילכם אני כאן. בדיסקרטיות, במחוייבות מלאה ברצון טוב ובאהבה. בתהליך זה אעמוד לצדך עד לסגירה מוצלחת של חוזה העבודה וזה אומר:

-     שיחה טלפונית לפני כל ראיון כדי להתמקד ולהתכונן לכל משרה נכון לעכשיו, בהתאם להגדרות התפקיד ואופי החברה

-      עדכון ושיתוף לאחר ראיונות לצורך למידה מטעויות ושיפור ביצועיך בראיונות הבאים, סיוע לקראת מבחני מיון

-     מה עבד ומה עוד ניתן לעשות, קידום התהליך בזמן אמת, מענה לשאלות ומתן פתרונות, שיתוף והיוועצות.

-     מזל טוב! עם קבלת ההצעה אעזור לך במו"מ בעניין החוזה והתגמולים, התנאים, ההטבות ושאר החבילה.