עזרה בהכנה לראיון עבודה

בשנות עבודה ארוכות בשטח, בחברות השמה, כיועצת קריירה וכמנהלת משאבי אנוש, עמדתי שוב ושוב על חשיבותה של הכנה רצינית ונכונה לראיונות עבודה. כמי שדלגה בין צד המעסיק, לבין צד המועמדים, כמי שהכינה עשרות רבות של מועמדים לראיונות עבודה, אני יודעת כי הכנה מדויקת ומעמיקה לא רק משפרת את סיכויי הקבלה, אלא גם את היכולת לקבל משכורת גבוהה ונאותה. חשוב להתכונן עם מי שמומחה בתחום, עם מי שמכיר היטב את עולם התוכן של משאבי האנוש, שעבד ומילא תפקידים בארגונים, שמכיר את מערכות השיקולים, המורכבות לעיתים, העומדות בבסיס קבלת החלטות את מי מקבלים ואת מי לא..

 

נתחיל מ.. איך לא מתכוננים לריאיון עבודה

יש אנשים שבוחרים להתכונן לראיון עבודה בשיטת הניסוי והטעיה. כלומר, מחליטים ללכת למספר ראיונות שלאו דווקא מתאימים להם כדי להשתפשף ולהתאמן אצל כל מיני מראיינים. הרציונאל הוא כמובן לצבור ניסיון, ביטחון והיכרות עם הסיטואציה, אך אם תבחר בשיטה זו חשוב שתדע שיש לה השלכות, ולא תמיד הן טובות:

מבפנים אתה יודע שזה לא הדבר האמיתי. אתה מרגיש בטוח כי זה רק משחק, ובלי שתשים לב לכך תתייחס לריאיון בזלזול כי זה "רק לאימון"  ואז אתה עלול להיתפס, למשל, כמתנשא, ולא לעבור את הראיון.. זוהי בוודאי לא דרך להתאמן.

זה לא ברמה שלך- כשאתה הולך לראיון רק כדי להתאמן יהיה זה בודאי לתפקיד שהינו מתחת לרמתך מבחינת הדרישות והניסיון (אם זה לא היה כך זה היה ראיון אמיתי ולא לצרכי אימון כמובן..) לכאורה אין לו כל חשיבות אך כאשר אתה מקבל תשובה שלילית היא עלולה להיחוות כסטירה או פגיעה.. ואתה כבר לא כל כך בטוח בעצמך, או, חמור מזה, אתה עלול להאשים את המראיינים בחוסר מקצועיות, איך הם לא זיהו את כשרונך... כמה ראיונות כאלו ולריאיון "האמיתי" אתה עלול כבר מראש להגיע מריר או חסר ביטחון.

מראיונות לצורך אימון אתה בכלל לא לומד. אם חשבת שכל המראיינים למדו באותו "קורס" כדאי שתבין שהם לא עשויים מקשה אחת. מדובר באנשים שהתקדמו בארגון שלהם ולכל אחד מהם יש שיטות משלו. לכן, ההתנסות עם אחד או כמה מהם אינה מכינה אותך לריאיון לתפקיד במקום האמיתי. כדאי לזכור שהמטרה שלך איננה לעבור סדרת אימונים, אלא אם אתה מתכוון לעבוד כמרואיין למשרות.. המטרה שלך היא להתקבל לעבודה המבוקשת, המתאימה, כזאת שהיית רוצה באמת לעבוד בה, ולכן עליך להגיע רק לראיונות אמיתיים ומתוך כוונה אמיתית.

 

ואיך כן להתכונן לריאיון?

אז אם לא ראיונות אימון, האם כדאי לקבל עזרה בהכנה לראיון עבודה? התשובה היא כן.. הכנה רצינית עשויה לעזור לך לא רק בקבלה למשרה אלא גם בקבלת השכר הראוי אשר מצוי בחלק העליון של הטווח. השגת שכר באמצעות הצבת דרישות שכר גבוהות יכול להיעשות רק כאשר המיצוב שלך כמועמד הוא גבוה. אגב, לא רק סיכויי הקבלה והשכר עולים פלאים אלא התהליך כולו מתייעל והופך לנכון, מסודר, חסכוני וגם בטוח יותר בהיבט הדיסקרטי.                                                                      אם אתה עדיין מועסק, הכנה מקצועית מונעת ממך לבזבז זמן עבודה יקר, לשוטט בין ראיונות, ותוך כך גם מקטינה מאוד את הסיכוי לדליפת מידע. במילים אחרות, אתה מקטין את הסיכון שמישהו יראה את הרכב שלך עם לוגו החברה חונה בחניית החברות המתחרות, או אפילו יכיר אותך במשרדים.

לא פחות חשוב, ככל שתלמד להציג את עצמך נכון, תמצב את עצמך גבוה, תימנע מטעויות ותדע להתמודד עם שאלות על עיסוקך, שכרך, עזיבת המקום הנוכחי, וגם עם מבחנים ותהליכים ארוכים. לעבור את התהליך באופן חלק ואלגנטי זהו מסר חזק שיעבור למראיין, מסר של מועמד נחשק, שווה ומהטובים בתחומו וזאת בלי צורך להשתחצן או להשוויץ. מאותה הסיבה יטה הארגון לקבל את בקשת השכר שלך, גם אם היא ברף העליון של טווח השכר לתפקידים אלו.

במילים פשוטות, אם אתה נמצא באותו המקום והתפקיד מזה זמן אתה מפסיד כסף מדי חודש. נצל את הידע והניסיון שלך והבא את עצמך לתפקיד הראוי בעזרת הכנה מקצועית ורצינית לראיון העבודה. לפרטים נוספים וקביעת פגישה, פנה אליי 054-4424070.