ניהול קריירה

אז מהי קריירה?  הפרנסה שלך? סמל הסטטוס שלך? המעמד שלך? הרכב שלך? קריירה היא כולם ביחד ולא פחות חשוב קריירה היא כר פורה להתפתחות אישית ולתחושת סיפוק. מדי פעם אנחנו מרגישים ש"מיצינו", מה זה אומר? האם מיצינו את הפוטנציאל שהארגון יכול לספק לנו מבחינת השתכרות ומבחינת דרגות ותפקידים? האם מיצינו את היכולת ללמוד ולהעשיר ידע בתוך התפקיד שלנו? אולי אנחנו עובדים זמן רב מדי באותו תפקיד ונעשה משעמם או ש.. אולי התעייפנו מהסביבה הארגונית, או שתחום העיסוק של הארגון שלנו כבר לא "עושה לנו" את זה? אולי היינו בתקופת לחץ עבור פרוייקט חשוב ונוצרה שחיקה, או ריקנות.. אולי סתם בא לנו להתחדש, להתרענן או ש..התחלף לנו הבוס ועכשיו אין הערכה להשקעה ולהישגי העבר שלנו..?  ותסכול.. כי לא קודמנו, למרות שהובטח, כי לא צוותנו לפרויקט הטכנולוגי החדש.. כי לא שתפו אותנו לאחרונה בישיבות החשובות או שהפסיקו פתאום להקשיב לדעותינו..

העניין הוא שאחרי שנים של מאמצים והשקעה במקום עבודה קשה לקום וללכת. החשש לעזוב את המשרה הקיימת ולשנות כיוון,תפקיד או ארגון עולה מכיוונים שונים ויושב על כמה סיבות (כולן טובות). חשוב לכן לדעת לאפיין במדוייק מה המוטיבציה לשינוי וזאת על מנת שהמענה לשינוי יהיה מספק, מעצים, מתגמל ויחזיק מעמד לאורך זמן. לא קל לעשות זאת לבד. חשוב לדעת שההשכלה והניסיון שרכשנו וצברנו לאורך השנים אינם יורדים ולטמיון, ושבהחלט ניתן למנף אותם כדי לעלות על דרך חדשה, מרעננת, משמחת, מספקת ומתגמלת יותר.

 

תהליך ניהול, פיתוח ושינוי קריירה

קריירה יש לנהל. כשאנחנו יורדים במוטיבציה שלנו לאור תחושת ה"מיצינו" שמלווה אותנו, הארגון מתחיל להרגיש.. המנהלים והקולגות מלחששים, או, גרוע יותר, זורקים הערות ציניות סביבנו.. בתהליך הדרגתי רמת שביעות הרצון של הסובבים אותנו מתחילה לרדת והדרך לסיום יחסי העבודה מואצת.. קריירה יש לנהל, כבר אמרנו? יש ליזום שינוי בזמן, בטרם אותות המיצוי יגרמו למישהו אחר לקבל החלטות במקומנו.. אז בואו נתגבר על החששות ונעשה מעשה, ובזמן הנכון.

לאור יותר מעשרים שנות ניסיון בתחום גיוס העובדים וכמנהלת משאבי אנוש, פיתחתי מסגרת עבודה מובנית לניהול קריירה. בתהליך מסודר נלמד ונכיר את ההסטוריה התעסוקתית, את מהלך הקריירה ואופן התפתחותה, נעמיק לחקור נקודות מהותיות והשפעתן, נעמוד על מקורות ההצלחה, מהם הדברים שחשוב לשמר לתפקיד הבא, נאפיין ביחד את התפקיד הרצוי, ננתח  פערים מול המצב הקיים. כך נוכל לאתר, לתפור ולהזמין לנו בדיוק את התפקיד המתאים, נגדיר אותו תוך התאמה לשוק העבודה העכשווי ונתחבר לאפשרויות הזמינות.

בואו נבנה יחד את הרזומה כך שיתאים לחלוטין לתפקיד החדש, נעמוד על מכלול ההיבטים הקשורים בראיונות עבודה, נתאים הכל  לאישיות, למטרה ולתפקיד הרצוי. נלמד על מהותו האמיתית של ראיון העבודה, נתאמן על ראיון מנצח, נבצע סימולציות ספציפיות ונבחן את ההיבטים המקצועיים של המשרה המבוקשת כדי שהמסרים יעברו בצורה הטובה ביותר. נטפל ונפרק מוקשים, נענה גם על שאלות קשות .

 

יחד גם בצעד הראשון

השינוי המהותי שאנחנו עושים כדאי לא להיות בו לבד. ישנה חשיבות גדולה לליווי מקצועי ומתן פרספקטיבה, תמיכה וכלים בתקופה הראשונה להשתלבות במשרה החדשה.  לכן אהיה פה לצידכם באמצעות התוכנית "צעד ראשון" בה מומלץ שניפגש אחת לשבועיים במשך 3 החודשים הראשונים. נכין תוכנית כניסה לתפקיד, ננתח את האתגרים, נלמד את המערכת, את הכללים, נתלבט יחד, נלמד מטעויות (העבר, שלא נחזור עליהן שוב..) על פי ניסיוני, זוהי דרך יעילה לבניית תשתית טובה  ולהשתלבות מבוססת בחברה היוצרת עתיד איתן ובונה את התדמית שרצינו כבר מהימים הראשונים בארגון.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה להנעת תהליך מהיר וממוקד של ניהול קריירה, או לליווי בתוכנית "צעד ראשון", התקשרו אלי 054-4424070.