איך להתנהג בראיון עבודה

ראיון עבודה נמצא בדרך לדלת שעליכם לעבור על מנת להתקבל למשרה הנכספת, ולשם כך עליכם להחזיק במפתחות הנכונים. כלומר, עליכם לדעת כיצד להציג את עצמכם, מה ללבוש, איך לענות נכון על שאלות, מה משדרת שפת הגוף, כיצד לעקוף מכשולים ועוד שורה ארוכה של נושאים. לאור שנים רבות של עבודה כמנהלת גיוס ומשאבי אנוש, ובתור מראיינת של מאות מועמדים, פיתחתי שיטה ייחודית ומהירה המביאה לתוצאות אפקטיביות במיוחד. זוהי שיטה שתסייע לכם לעבור ראיון עבודה בצורה מוצלחת, נינוחה ונעימה, להרגיש בטוחים ולדעת שהעברתם בדיוק את המסר המבוקש. ועד שתבואו ללמוד באופן אישי איך להתנהג בראיון עבודה, מביאה להכם כאן כמה המלצות וטיפים.

 

לפני הראיון

השלב המוקדם והחשוב ביותר הוא כמובן לבצע הכנה מעמיקה, שנוגעת לכל הנושאים שתיארתי לעיל . שאלו את עצמכם מה אני רוצה לשדר בהופעה, במקצועיות, איזה רושם אני רוצה להשאיר? לראיון חשוב כמובן להגיע בזמן. אין ספק שמועמד המאחר לראיון עבודה מבצע שגיאה קשה שתעלה ביוקר, לכן השתדלו שלא להגיע "על הדקה" ותנו לעצמכם מרווח זמן. זאת, גם כדי שתוכלו להתאקלם קצת במקום ולהרגיש נינוחים יותר, וגם בשביל שיהיה לכם מרווח מסוים להפתעות. זכרו כי מדובר במרווח קצר יחסית ושבאמת עלולות להיות הפתעות כמו עומסי תנועה או בעיות חנייה, ואתם בוודאי לא רוצים להגיע אל הראיון מתנשפים, לחוצים ומזיעים. למרות זאת, לא להגיע מוקדם מדי. אם הקדמתם שבו בבית קפה סמוך או הישארו ברכבכם, אל תכנסו למקום הראיון יותר מ 5 עד 10 דקות לפני הזמן, זה עלול ליצור חוסר נעימות אצל המראיין שרואה שממתינים לו או לתת תחושה של נואשות..

 

קפה וכיבוד

היו אומרי "כן" אם הציעו לכם.. וכן, רצוי להסתפק במים כדי לא להסתבך עם הוראות הכנת הקפה לטעמכם.. הרי לא באתם לבית קפה לשתות לאכול או לבחון את טיבה של מכונת האספרסו במחילה.. ורק שלא ההתרגשות היא שתגרום למשקה שלכם להישפך על השטיח היקר..

 

מה רצוי לשדר בראיון?

כל אחד יודע שכדאי לשדר ביטחון עצמי במהלך ראיון עבודה, אך במה בעצם מדובר? ישנם אנשים המפרשים את המונח באופן מוגזם, מנסים להאדיר את עצמם בכל תשובה ובכל מחיר, ואפילו מתווכחים עם המראיין כדי להפגין אינטליגנציה מעולה. ובכן, זהו בדיוק הדבר הלא מומלץ לעשות. כאשר מדברים על ביטחון עצמי הכוונה היא לתחושה הנובעת מתוך הכנה מקצועית ראויה, וידיעה כי אתם באמת מחזיקים בכישורים ובניסיון הולם. במילים פשוטות, מי שיודע מה הוא שווה אינו צריך להוכיח את עצמו בכל מילה ומחוות גוף, וזכרו שמולכם יושב מראיין חכם שבהחלט מסוגל לעמוד על ההבדלים. ואם כבר דיברנו על שפת הגוף, השתדלו להימנע מתנועות עצבניות למרות הלחץ, הקפידו על נשימות מסודרות וסגלו לעצמכם ישיבה נוחה ככל האפשר. אגב, המראיין אינו רק בעל מקצוע מנוסה אלא גם אדם שאמור לעבוד איתכם בהמשך, ומחפש אנשים שעימם ירגיש בנוח לשתף פעולה. בהכנה המקצועית שאני מקיימת תלמדו כיצד להתנהל באופן טבעי ואותנטי ואף ליצור שיחות פחות פורמאליות שנשארות בגדר המקצועיות אך ששוברות את הקרח ומאפשרות ללמוד עליך, האדם שמאחורי המועמד למשרה.

 

תהליך מהיר, ממוקד ויעיל

רוצים לדעת איך לעבור ראיון עבודה? בשיטה הייחודית שפיתחתי אגלה לכם את התשובות הייחודיות שמתאימות לכל אחד ואחת מכם, באופן ששומר על המקצועיות על האופי ועל הייחודיות שלכם, ועבור התפקיד הספציפי שאליו אתם מכוונים. לקביעת פגישה וקבלת פרטים נוספים הינכם מוזמנים לפנות אלי 054-4424070.